ПРОДАЖБА СО ПОПУСТ ДО 80%

Луксузни тапети

Широк спектар на луксузни тапети за спектакуларна декорација на ентериери во домот, канцеларијата, трговските области, рестораните, хотелите итн. Серијата вклучува широк спектар на дизајнерски италијански тапети. Благодарение на разновидните решенија во портфолиото на StyroDesign, секој може да најде уникатни тапети по пристапни цени.

Кај нас ќе најдете широк спектар на украсни луксузни тапети во различни стилови и трендови во дизајнот на ентериер. Од дизајнерски тапети со цветни мотиви, класични дамаск и буржоаски дезени, до модерни дизајнерски решенија - нудиме решение за секој вкус.

Значи, без разлика дали сакате да ја рекреирате аристократијата на трендовите во италијанскиот дизајн на ентериер кои датираат со векови или да обликувате модерни и современи простори, нашата палета на луксузни тапети го има одговорот за вас.

Изборот на дизајнерски тапети е специјално избран од нашиот тим по внимателно истражување на најдобрите решенија од италијанските лидери во дизајнот на ентериер. Моделите од нашиот асортиман постојано се почестени со награди на највисоко ниво и се креирани според најсовремените трендови во индустријата.

Благодарение на соработката со водечките дизајнери ширум светот, преку нашата палета на премиум тапети имате пристап до најмодерните, креативни и најсовремени решенија.

Портфолиото на луксузни тапети вклучува:

Луксузни тапети од Италија

Тапетите од серијата претставуваат посебен избор од преферираните решенија на водечките италијански студиа за внатрешен дизајн. Во портфолиото на позадина ќе најдете решенија во класични и модерни стилови - од рококо, ренесанса и барок, до Арт Деко, Модернизам итн.

Произведени со исклучително внимание на деталите, овие украсни луксузни тапети нудат совршено решение за создавање неконвенционално расположение, секогаш во комбинација со префинет вкус.

Бисерен ефект, дамаски, брокат, кадифе, раскошни свили, цветни мотиви, едноставни и сложени дезени и релјефи - секоја серија доаѓа со свој индивидуален карактер. Нашите луксузни тапети се најдиректниот начин да се доживее софистицираноста и уметноста типични за современиот италијански дизајн на ентериер. Воздушноста на секој модел ќе направи секоја соба да остави траен впечаток во главите на своите посетители.

Дизајнерските тапети се дизајнирани и произведени во Италија и го рекреираат смелиот пристап и креативноста на водечките дизајнери на ентериер во земјата.

Производство

Секоја од сериите луксузни тапети се произведува со помош на специјална технологија базирана на фино релјефно втиснување директно на основата на тапетите. Технологијата може да ги рекреира дури и најкомплексните дизајни со детали до 1 мм. За печатење на тапетите се користат технологии како што се ротогравир и рото-скрин печатење. Резултатот се луксузни тапети кои се исклучително фини, светли, детални, пријатни на допир и пријатни за око. Денес тие ги воодушевуваат корисниците во над 87 земји низ светот.

Тапетите ги исполнуваат водечките европски стандарди за квалитет како што се UNI EN 233:1999, UNI EN 259-1:2001 и многу други.

грешка: