ПРОДАЖБА СО ПОПУСТ ДО 80%

ИНФОРМАЦИИ ЗА УКРАСНИ СВЕТИЛКИ И МДФ ПЛОЧКИ

Дознајте повеќе за решенијата во серијата декоративни облоги и облоги од медијапан, како се произведуваат и каде се користат.

Едно од најчестите и најпосакуваните средства за внатрешен дизајн е украсувањето на ѕидовите со дрвени облоги и облоги од медијапан.

Декоративните облоги и облогите од МДФ се вклопуваат во различни стилови, вклучувајќи модернистички концепти, идеи за класичен дизајн, проекти за земја, рустикален или винтиџ стил и многу повеќе. Преку вешто ракување со облиците, овој тип на решение овозможува дизајнирање на 3D ѕидови - префериран елемент во повеќе футуристички и неконвенционални идеи во дизајнот на просториите.

Заедничко за решенијата во серијата е тоа што ги отстрануваат ограничувањата на вашата креативност. Без разлика на сложеноста на идејата, ние ќе се погрижиме секој концепт да оживее на вашиот ѕид.

Зошто декоративна облога и МДФ со кои се соочува?

Декоративните облоги и медијапанските облоги заземаат достојно место во модерните станбени и канцелариски простори, бидејќи обезбедуваат одлична алтернатива на природното дрво. Во исто време, решенијата се далеку подостапни, лесни за инсталирање и најважно - со значително помало негативно влијание врз природата. Покрај тоа, разновидноста на модели не е инфериорна во однос на традиционалните дрвени панели бидејќи најпрецизно ја пресоздава бојата и текстурата на саканото дрво.

Главната улога на решенијата во серијата украсни облоги StyroDesign е да формираат естетски пријатна визуелна граница и да додадат олеснување на ѕидот. Многу често тие се користат и за обликување на цели 3D ѕидови, составени од разни релјефни панели или украсни облоги, покривајќи ја целата должина на ѕидот.

Така, со нивна помош, дури и обичен ѕид може да добие чувство на длабочина и олеснување, без да се одземе од неговиот реален и естетски пријатен изглед.

Кои модели на декоративни облоги и МДФ обложување нудиме?

Портфолиото на StyroDesign опфаќа неколку различни области на украсни облоги и облоги од МДФ. Вклучувајќи. вклучуваат:

Класична облога

Класичната облога е најпосакувано решение за сите видови проекти и простории - од домови во класичен стил, до ресторани, хотелски лоби, салони, канцелариски простор и друго. Со нивна помош се постигнува ефективна визуелна диференцијација на поединечните нивоа на ѕидовите. Тие можат да се користат и за делумна декорација и за изведување на цели акцентни ѕидови.

Панелот може да се произведе целосно според барањата на клиентите за форма, големина, боја и текстура. За оние кои немаат готов концепт нудиме и богата галерија на примери за инспирација.

Релјефна облога и 3D ѕидови

Релјефната облога е префериран начин за дизајнирање модерни и естетски пријатни простории. Со нивна помош можете да ја скршите стандардната визија на површините во една рамнина и да го подобрите модерното чувство во собата.

Производството на релјефна облога не поставува ограничувања на вашата креативност. Можеме да произведеме каква било форма и релјеф, без оглед на неговата сложеност и детали.

Модерно обложување

Серијата вклучува неограничен опсег на опции за украсување на цели ѕидови и делови од просторијата, како и индивидуални компоненти за мебел и мебел. На пример, секој може лесно и беспрекорно да ги украсува вратите на гардеробата, влезните врати, шкафчињата, акцентните области во собата и многу повеќе.

Облогите се направени по индивидуална нарачка според желбите на купувачот со можност за прилагодување на бојата, големината, текстурата и другите клучни карактеристики.

Параметриски облоги

Насоката е погодна за имплементација на футуристички и модерни концепти во дизајнот на ентериер. Благодарение на бескрајните можности за персонализација на секој детал, проектите лесно можат да се истакнат и просториите да се втиснат во главите на нивните посетители.

Каде се применливи решенијата во серијата декоративни облоги и MDF со кои се соочува?

Ѕидните панели и облогите од МДФ се многу популарни во модерниот дизајн и главно се користат за внатрешна декорација. Декоративни облоги може да се користат за проекти од секаков тип, вклучувајќи:

 • Простори за живеење - трпезарии, спални соби, ходници, канцеларии;
 • Канцелариски простор - сали за состаноци, заеднички работни простори;
 • Хотелски комплекси - соби, апартмани, заеднички простории, конференциски сали, лоби, области за релаксација;
 • Делови од Тарговиште - ресторани, барови, продавници, салони и друго.

Благодарение на разновидните опции и различните модели на облоги од МДФ и украсни облоги, можете да создадете оригинален ентериер без ограничувања за неговата намена.

Работете по индивидуална нарачка

Решенијата се направени по нарачка според индивидуалните карактеристики на вашиот проект за да се задоволат секое ваше очекување. На овој начин обезбедуваме флексибилни решенија за секој вкус и буџет. Огромната палета на можни модели, како и разновидноста на бои и релјефи практично значи дека секој концепт можеме да го претвориме во реалност.

Ако сè уште ви е тешко да го изберете вистинскиот концепт, нашата страница нуди и богата галерија на примери. Се што треба да направите е да изберете што ви се допаѓа, а ние ќе се погрижиме за останатото.

StyroDesign обезбедува неограничена разновидност на опции кои можат да ги задоволат барањата на секој вкус и прилагодени на потребите дури и на најспецифичните проекти. Богатиот сет на концепти за 3D ѕидови во нашето портфолио обезбедува сè што ви треба за да го пронајдете вистинското решение за дизајнирање прекрасни акцентни површини во вашиот дом, канцеларија, конференциска сала, малопродажба, вила или хотелски делови.

Предностите на решенија како што се декоративни облоги и MDF соочувања

Ако изберете декоративна облога и облога од МДФ за вашиот проект, ќе гарантирате особено широк опсег на придобивки што ретко би можеле да ги постигнете со алтернативни решенија за внатрешни работи. Тие вклучуваат:

 • Естетика и комплетност - секое решение се карактеризира со хармонична структура и мазна површина;
 • Неисцрпна палета на можности - Серијата украсни облоги и медијапан облоги на StyroDesign ви дава неисцрпен избор на производи со модерен дизајн;
 • Достапна цена - За разлика од панелите од природно дрво, решенијата се далеку поевтини;
 • Лесна и брза инсталација - инсталацијата на еден дел не бара посебни технички вештини, но станува мазна, дури и ако сте почетник ентузијаст за хоби;
 • Поедноставено одржување - одржувањето на декоративната облога исто така не бара многу напор и обично е ограничено на потребата од чистење на прашина и слоеви со влажна крпа;
 • Карактеристики на звучна изолација - декоративната облога и облогата од МДФ значително го намалуваат степенот на пренос на звук помеѓу просториите;
 • Издржливост - решенијата се исклучително отпорни на механички оптоварувања, што ја гарантира нивната долгорочна оперативна сигурност.

 

Како да направите декоративна облога и МДF со кои се соочува?

Секоја плоча од МДФ го започнува своето патување во форма на струготини, пресувани под висок притисок и температура. Тие произведуваат мазни листови од дрво. Во зависност од видот и намената на MDF панелот, тој може да се заштити со различни завршетоци. Така, последниот детал може да се карактеризира со врежана, мазна, сјајна или мат површина според барањата и преференциите на купувачот. Најчеста практика е примената на полимерна фолија, која ги прави декоративните облоги и медијапанските панели отпорни на механички притисок, удари и други агресори од околината.

Една од главните предности во производството на украсни панели од медијапан е тоа што готовите детали можат да се декорираат во различни бои и нијанси.

Покрај тоа, ѕидните панели од МДФ исто така може да се разликуваат по форма и големина.

Технологијата на производство гарантира дека, за разлика од природното дрво, каде често се забележуваат пукнатини и јазли, површината на панелите од МДФ е блиску до совршенство.

Декоративните облоги може да се изработат од многу други материјали, вклучувајќи природно дрво, иверица итн.. Дополнително, тие се заштитени со специјални завршни облоги кои ги штитат од надворешни влијанија и агресори, додека ја одржуваат нивната долгорочна оперативна сигурност.

Благодарение на технологијата на производство, насоката на декоративните облоги и панелите од МДФ овозможуваат сите облици и структури да оживеат на ѕидовите, „разбивајќи ја“ традиционалната визија на просториите.

грешка: